سکوت ما در برابر ظلمی آشکار و نهادینه
128 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفان

براساس آنچه قبلا گفتم وظیفه ما انقلابی ماندن است و انقلاب هنوز در جریان.یکی از مسائل دردناک امروز انتقال آب از منابع اصلی و سنتی آن به استان های نابرخوردار است که به نظر می رسد مسئولان یا از خسارات آن بی خبرند یا ترجیح می  دهند بی خبر بمانند یکی از عزیزان این دغدغه را به خوبی در کمپین نه به انتقال آب پوشش داده و من نیز برخود حمایت از این کمپین را وظیفه و در چارچوب عدالت محوری می دانم.

#آب

امروز من شاهد ظلم وحشتناک و غیر قابل باور نسبت به مزارع اصفهان بودم ! حقابه های مردم را جلوی چشمشان میبردند به ده ها و بلکه صدها کارخانه آب بر اصفهان و یزد به بهانه شرب!! و تازه فولاد اردکان و چند گندله سازی در یزد و n تا کاشی و سرامیک در دست احداث است ! چه کسی تضمین میکند به این کارخانه ها در این #کویر #آب خواهد رسید ، درحالی که دود از مزارع کشاورزانی که حالا تحت حمایت کمیته رفته اند به آسمان میرود و خشکسالی هر سال تشدید میشود؟ پس دستگاه های نظارتی چه میشوند؟ .
.
1. ابتدا بین دو یا چند استان دعوا راه می اندازند و خوب در آن میدمند تا امنیتی شود . امنیتی که شد ، دیگر کسی حق ندارد، دعوای آب را پوشش خبری بدهد! تنها چیزی که به مردم متوسط شهری ناآگاه گفته میشود این است که خشکسالی است ، آب کمتر مصرف کنید ، (در حالیکه آب شرب 2 درصد مصرف آبهاست) .
.
2. مطالعات طرحهای انتقال آب دست خود اینهاست ، و به دولتها اطلاع میدهند که دیر بجنبید فلان شهر آب ندارد ! .
3. در مجلس با لابیگری سنگین دولت حتی نماینده های استانهای محرومتر را میتوانند ساکت کنند و این پروژه را بصورت "مطالعه و اجرا " در لایحه بودجه میگنجانند و بودجه اش را تصویب میکنند! .
.
4. شورای نگهبان در جزئیات لایحه بودجه وارد نمیشود ، چون بحث اختصاص بودجه است ! اما بودجه به مطالعه و "اجرا" اختصاص یافته است.
.
.
5. نهایتا بودجه اجرای این پروژه قانونی شده ، یعنی قانون میگوید پول را خرج اجرای پروژه بکنید!!! حالا یک فردی پیدا شود بگوید این هم خلاف قانون اساسی است بخاطر خطرات زیست محیطی و هم خلاف شرع است بخاطر اینکه عملا حقابه ها ضایع میشود! دیگر از فیلتر شورای نگهبان گذشته است.
.
6. مجری طرح را میگذارند ارگانی که محافظ انقلاب اسلامی است ... .
.
.
پ.ن: ، اطلاعات به توده های شهری نمیرسد، دهان کشاورزها بسته است ، قانون دور زده میشود ، کشور هر سال خشک تر ، نابودتر میشود ، به مردم گفته میشود خشکسالی طبیعی رخ داده ، آب کمتر مصرف کنید، در صورتی که خود این صنایع در کویر ، گسترش کویر و خشکسالیست.
.
.
#نه_به_انتقال_آب_کارون