مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمد سعید
نام خانوادگی:نجاتی
پست الکترونیک:nejati13@gmail.com
تلفن همراه:09192529021
آدرس وب سایت:http://nejati1357.blogfa.com/
نخصص ها:فقه و اصول ، تاریخ و سیره ، تبلیغ

زندگی نامه

بسم الله الرحمن الرحيم

وی در آبانماه 1357 در شهر مقدس قم درخانواده اي روحاني متولد شد و دوره تحصيلات خود را در اين شهر در سال 1374 با مدرک ديپلم تجربي از دبيرستان امام رضا(ع) پي گرفت.
در سال 1374 با اصرار فراوان وارد حوزه علميه شده و در مدرسه علميه شهيدين پذيرفته شد. مدرسه اي که تاثير فراواني براو گذاشت و هميشه خود را وامدار مديرمحترم وبرنامه اين مدرسه مي داند.اين ارتباط تا به امروز با شدت و ضعف ادامه داشته به گونه اي که او چهار سال از درس خارج را نيز طي برنامه مدرسه شهيدين از محضر اساتيدي چون آيت الله سيدعليرضا حائري، علي عندليب،سروش محلاتي ،سيدحميد جزائري استفاده کرد و خارج از این مدرسه از دروسآیت الله عظمی مکارم،آیت الله عظمی بهجت،آیت الله عظمی وحید خراسانی ،آیت الله مددی ،آيت اللهمفیدی،بهره برده است
تسلط به زبان عربي و نگارش اولين تحقيقات مدرسه اي و آموزش هاي تبليغي و شرکت در گروه هاي تبليغي و کلاس هاي ويژه آشنايي با مباني فکري و فقهي اهل سنت موارد ديگري از يادگارهاي مدرسه شهیدین برای او است.
وي در کنار درس هاي رسمي حوزه به برنامه هاي جنبي چون کلاس هاي داستان نويسي و ويرايش و کلاسداري و فيلمنامه نويسي نيز اهتمام داشت. از دوره خارج به بعد در دوره غير حضور موسسه امام خميني در رشته کلام اسلامي و نيز در دوره هاي حضوري رشته تاريخ اسلام در دانشگاه باقرالعلوم در سطح ارشد و در دانشگاه اصفهان درسطح دکتري تاریخ اسلام درسال 1397 فارغ التحصيل شد.
اشتغال به فعاليت هاي فرهنگي تبليغيدر مرکز فرهنگي مسجد جامع و پايگاه بسيج آن ، در سال هاي 75 تا حدود 85 و عضويت در جمع ناظران شوراي نگهبان در سالهاي 76 به بعد ازديگر دغدغه هاي او بوده است.او در اين سال ها با نوشتن داستان هاي پژوهشی اسلامي و اجتماعي در مجله هاي ديدار آّشناو سروش وحي و.. به جمع انجمن اهل قلم قم پيوست.
تدریس درس های حوزوی صرف و نحو و اصول فقه و شرح لمعه و منطق و عقاید به صورت خصوصی در مدرسه شهیدین و به صورت رسمی در مدرسه عالی امیرمومنان (ع) زیر نظر جامعه المصطفی و درس کلام در جامعه الزهرا همچنین درس های تاریخ تحلیلی و تاریخ امامان وتفسیر موضوعی و نهج البلاغه در دانشگاه صنعتی قم و درس متون تخصصی تاریخ اسلام و نهادهاي آموزشي و امامان شيعه در نگاه انديشمندان غير شيعه در دانشگاه باقرالعلوم , مدرسه عالی بنت الهدی (جامعه المصطفی)(به زبان عربی) و مجتمع امین (جامعه المصطفی) (به زبان عربی) از دیگر فعالیت های علمی وی است.
سفرهاي تبليغي متعدد به استان هاي مختلف کشور ازسال 79 و ماموريت ازمعاونت بين الملل بعثه معظم رهبري از ديگر اقدامات وي در کنار تحصيل و پژوهش است.
وي از سال 87 تاکنون دردانشنامه حج و پس از آن به عنوان عضو  گروه تاريخ و سيره و عضويت در تحريريه مجله علمي پژوهشي  پژوهشنامه حج  با پژوهشکده حج و زيارت همکاري دارد.
داعي  اميد وار است تا به برکت دعاي خير صالحانتاکنون مورد رضایت خداوند تبارک و تعالی و حضرت صاحب الامر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بوده و زین پس نیز موفق به خدمت و عاقبت به خیری شود.